Warszawa - Wymarzona Warszawa – WarszawskiSen.pl
KONCERT

Alter Bridge na koncercie w Warszawie

Jedną z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji, Alter Bridge, zobaczyć będzie można na żywo na jedynym koncercie w Polsce, 23 listopada w warszawskiej Hali Bemowo! Alter Bridge zagra promując swój nowy album pt. „Walk The Sky”, a pojawi się na scenie w znakomitym towarzystwie - zespołów Shinedown oraz The Raven Age.

Wkrótce po ogłoszonej niedawno trasie ze Skillet, Alter Bridge wydaje pierwszy singiel i teledysk z nachodzącego, szóstego albumu studyjnego „Walk The Sky”. „Wouldn’t You Rather” usłyszeć już można w radiu, a teraz udostępniony został również teledysk do tego utworu. Klip wyreżyserowany został przez Dana Sturgessa i pokazuje występ kwartetu w składzie Myles Kennedy (wokal, gitary), Mark Tremonti (gitary, wokal), Brian Marshall (bas) oraz Scott Phillips (perkusja).

Jak powstał najnowszy album

Na „Walk The Sky” zespół czerpiąc z elementów ze swoich dotychczasowych płyt, stworzył coś zupełnie nowego. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji. Album powstał na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się „Walk The Sky”.

Od początkowej melodii w „One Life” po wzruszający finał „Dying Light”, Alter Bridge udało się stworzyć wspaniały dodatek do swojego muzycznego katalogu. Takie utwory jak „Godspeed”, „Native Son” i „Walking On The Sky” na pewno doskonale sprawdzą się na koncertach. Z kolei w „Forever Falling” następuje zwrot wokalny, podobnie jak wcześniej na płycie "Fortress" w kompozycji „Waters Rising” Tremonti występuje tutaj w roli głównego wokalisty, a Kennedy udziela się w chórkach. Pierwszy singiel „Wouldn't You Rather” jest kwintesencją Alter Bridge.

Europejska trasa promocyjna

A na żywo zespół zobaczyć będzie można w Europie w listopadzie i grudniu. Alter Bridge towarzyszyć będą goście specjalni: Shinedown (wszystkie daty), Sevendust (tylko koncerty w Anglii) oraz The Raven Age (wszystkie daty z wyłączeniem Wielkiej Brytanii). Zespół będzie także headlinerem wyprzedanego festiwalu Shiprocked, który odbędzie się w 2020 roku.

Do zobaczenia wkrótce, nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z tego składu i już nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami naszymi nowymi utworami!

– nie kryje entuzjazmu Mark Tremonti.

– To bardzo duży zaszczyt dla nas, by towarzyszyć Alter Bridge podczas trasy w listopadzie i grudniu. Mamy dla nich i ich fanów duży szacunek. Przyjdźcie więc wszyscy na najbardziej rockandrollową imprezę tego roku i świętujmy razem! – dodaje Brent Smith, lider SHINEDOWN.

O formacji Alter Bridge

Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli „One Day Remains”, który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji „Blackbird”, a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane za „Greatest Guitar Solo Of All Time” przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów „AB III”, to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel „Isolation”.

Kolejna płyta „Fortress” ukazała się w 2013 roku, krążek znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej chłopaki pojawili się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał „Fortress” „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat.

„The Last Hero” z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też  m.in. w programie  Jimmy Kimmel Live, a  i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR. Ostatnio ukazał się również niezywkły koncertowy zapis video oraz audio „Live At The Royal Albert Hall”, gdzie Alter Bridge wspierany był przez 52-osobową orkiestrę Parallax Orchestra pod dyrekcją Simona Dobsona.