Warszawa - Wymarzona Warszawa – WarszawskiSen.pl
INTERNET

Vectra wprowadza w Warszawie internet 2 Gb/s

Vectra, jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje swoim klientom internet światłowodowy o prędkości 2 Gb/s. Nowa oferta dostępna jest obecnie wyłącznie dla warszawskich klientów firmy.

Konsekwentne inwestycje Vectry w rozwój infrastruktury opartej na światłowodach oraz wspieranej technologią DOCSIS 3.1. jest dowodem na to, że krajowy operator rozpędza się i gotowy jest do podjęcia kolejnych kroków w ślad za oczekiwaniami klientów.

Wprowadzona do portfolio prędkości internetowych Vectry usługa 2 Gb/s przystosowana jest do obsługi najnowszych technologii przesyłania i odbioru nawet terabajtowych treści. Tak dużą przepustowość docenią zatem fani rozdzielczości 4K, użytkownicy urządzeń typu smart wymagających połączenia z siecią, e-sportowcy, fani rozwijającej się w ekspresowym tempie technologii VR (virtual reality), a także wszyscy, którzy chcą szybko i niezawodnie przesyłać pliki o dużej objętości. Wysyłanie danych (upload) odbędzie się w przypadku tej usługi z prędkością do 120 Mb/s.

Największa przepustowość internetu stacjonarnego wśród ogólnopolskich operatorów należy od dzisiaj do Vectry

– powiedział Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

– Dzięki wdrożeniu najnowszej technologii transmisyjnej DOCSIS 3.1 oraz inwestycjom w rozwój sieci światłowodowej możemy towarzyszyć klientom w jeszcze szybszym odkrywaniu możliwości nowoczesnej technologii. Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości rozrywki, z której mogą cieszyć się gdzie chcą i kiedy chcą. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w naszej infrastrukturze ma ten cel mocno wspierać – dodaje Żurański.

Nowa usługa obejmująca światłowodowy internet o prędkości 2 Gb/s dostępna jest w Vectrze w cenie 179,99 zł miesięcznie. Koszt aktywacji dla nowych klientów wynosi 149 zł. Obecni klienci Vectry mogą liczyć na zwiększenie swoich dotychczasowych prędkości do 2 Gb/s korzystając z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, bez ponoszenia kosztów opłaty aktywacyjnej.

Wraz z usługą 2 Gb/s klienci otrzymają nowy modem wyposażony w cztery porty Ethernetowe 1000 Mb/s umożliwiające podłączenie przewodowe nawet czterech urządzeń jednocześnie. Nowoczesny modem z wbudowanym routerem bezprzewodowym oferuje najlepszy zasięg sieci bezprzewodowej dzięki zastosowaniu 11 anten (3x3 dla 2,4 GHz oraz 4x4 dla 5 GHz + anteny kierunkowe). Oferty zawierające usługę 2 Gb/s oraz modem dostępne są na stronie operatora www.vectra.pl.

Vectra pozostaje wiodącym operatorem telekomunikacyjnym na polskim rynku. Oparta na światłowodach sieć Vectry, dzięki wysokiej przepustowości oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań transmisyjnych, należy do czołówki krajowych sieci teleinformatycznych. Ze wszystkich dostępnych w ofercie Vectry usług internetowych korzysta obecnie około dwa miliony użytkowników. Zamawianie nowej usługi 2 Gb/s możliwe jest pod numerem 601 601 601 oraz w pozostałych kanałach sprzedaży.

O Grupie Vectra

Grupa Vectra to drugi w Polsce pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy. Obsługuje ponad milion klientów w 439 miastach na terenie całego kraju. Podstawowa oferta Vectry to cyfrowy dostęp do programów telewizyjnych, w tym w wersji 4K, do szerokopasmowego internetu stacjonarnego i mobilnego oraz usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej. Telewizja Vectry to jedna z najbardziej atrakcyjnych na rynku ofert pod względem liczby i różnorodności programów oraz ich dostępności poza mieszkaniem abonenta. To łącznie 209 kanałów, w tym 135 HD i 3 w jakości 4K. Usługa TV Online udostępnia bezpłatnie 138 programów TV na komputerze i urządzeniach mobilnych – w tym w wersji 4K - w dowolnym miejscu z internetem.

Inne pozycje, które wyróżniają usługi Vectry, to internet do 700 Mb/s oraz programy niezależnych telewizji lokalnych emitowane w 140 miastach. Dodatkowe usługi Vectry to m.in. VOD, HBO GO, FilmBox, cyfrowa nagrywarka PVR 4K i pakiety assistance. Vectra ma ponad 750 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 640 tys. abonentów internetu stacjonarnego i mobilnego oraz ponad 190 tys. abonentów telefonii stacjonarnej i mobilnej. Vectra oferuje również usługi dla biznesu i jest atrakcyjnym partnerem dla każdego przedsiębiorstwa, także innych operatorów telekomunikacyjnych.