Warszawa - Wymarzona Warszawa – WarszawskiSen.pl
SPORT

Ruszyły zapisy do CITY TRAIL w Warszawie

Od 5 września trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2019/2020. To już ósma ogólnopolska edycja imprezy. Sezon potrwa od 28 września 2019 do 29 marca 2020. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach.

Biegi odbedą się w Warszawie oraz dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu. W każdym z miast, w których rozgrywany jest cykl zaplanowano po sześć biegów na dystansie 5 km oraz ceremonię kończącą sezon z rozdaniem nagród i pamiątkowych medali. To jeden z elementów charakterystycznych cyklu – podsumowanie zmagań odbywa się na oddzielnej imprezie – uroczystej gali. Nagrody otrzymują zawodnicy, którzy biegają regularnie – pojawią się na co najmniej czterech imprezach.

Trasy biegów cyklu Grand Prix CITY TRAIL to zawsze 5 kilometrów w pięknej, leśnej scenerii. Właśnie dlatego zawody CITY TRAIL są dla każdego, również dla początkujących, ponieważ dystans 5 kilometrów można przebyć marszobiegiem bez większego wysiłku, natomiast bardziej zaawansowanych mogłą łatwo sprawdzić się na tej samej trasie - nie tylko w perspektywie miesięcy, ale nawet lat. W zawodach mogą wziąć udział także najmłodsi, ponieważ zawsze wraz z Grand Prix CITY TRAIL odbywają się biegi cyklu CITY TRAIL Junior. Biegi dorosłych będą startowały o godz. 11:00, dziecięce o godz. 9:20, natomiast od 8:30 będzie działać biuro zawodów.

Biegi w Warszawie

Siódma edycja cyklu CITY TRAIL we Wrocławiu rusza w niedzielę, 20 października! 5-kilometrowa trasa prowadzi przez Las Młociny! Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 16 października. Terminy biegów sezonu 2019/2020 w Warszawie:

  • 20 października 2019

  • 9 listopada 2019 (Bieg Niepodległości)

  • 15 grudnia 2019

  • 12 stycznia 2020

  • 2 lutego 2020

  • 8 marca 2020

Bieg Niepodległości CITY TRAIL odbędzie się w Warszawie po raz pierwszy. Będą to zawody w ramach cyklu Grand Prix zawodów, ale będą miały wyjątkową oprawę, dodatkową klasyfikację i medale.

Parking znajdujący się przy Lesie Młociny nie pomieści kilkuset aut, dlatego warto przyjechać na zawody nieco wcześniej, by spokojnie zaparkować po drugiej stronie ulicy Pułkowej – np. wzdłuż ulic Trylogii, Arrasowej, Balaton.

Trasy CITY TRAIL

Trasy biegów są różnorodne i trudno je porównywać w każdym z miast, bo stopień ich trudności zależy nie tylko od ukształtowania terenu, ale także warunków pogodowych, które w okresie jesienno-zimowym bywają bardzo zmienne.

- To główny powód, dla którego nie zrobiliśmy nigdy klasyfikacji „All cities”, która na pewno byłaby ciekawa, ale niestety niesprawiedliwa. Patrząc na profile tras wiemy natomiast, że najłatwiejsze są: bydgoska, poznańska, warszawska i wrocławska, średni stopień trudności mamy w Katowicach, Lublinie, Łodzi i Olsztynie, a te najbardziej wymagające biegi organizujemy w Szczecinie i Trójmieście – mówi Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator zawodów.

CITY TRAIL Junior

Od pierwszej edycji imprezy zorganizowanej w 2010 roku biegom dla dorosłych towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży. Biegi CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 7,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 10 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 30 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (6 biegów).

Biegaj charytatywnie!

Od edycji 2018/2019 w ramach pakietów startowych CITY TRAIL dostępna jest wersja charytatywna. Każdy uczestnik biegów ma możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. - W poprzednim sezonie dzięki tej akcji przekazaliśmy Fundacji 50 000 zł, z czego 45 810 zł pochodziło z wpłat od biegaczy. To bardzo duża kwota, ale mamy nadzieję, że w zbliżającej się edycji uda nam się zebrać jeszcze większą sumę! – podkreśla Piotr Bętkowski, drugi z organizatorów CITY TRAIL.

Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 25 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

O biegach CITY TRAIL

Biegi CITY TRAIL mają dziewięcioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest Sponsorem Tytularnym imprezy. W sezonie 2018/2019 liczba uczestników CITY TRAIL i CITY TRAIL Junior była bliska 14 000, o 6 % więcej niż w roku poprzednim.